Bolesti hlavy - Migréna

Dnes do ordinace přišla mladá paní ve věku 32 let, ve znamení Berana - Skopce. Má dvě děti, manžela Blížence a cca 2 roky trpí bolestmi hlavy v pravé polovině, s propagací do čela a za oko, s přítomností nevolnosti až zvracení. Pracuje ve firmě jako dělnice u pásu.

Našel jsem zde známky horkosti a vlhka ve žlučníku a v dráze žlučníku. Zavolal jsem si manžela Blížence, který seděl v čekárně, a moc se mu do ordinace nechtělo. Manželka Beran není moc spokojena v práci, chodí tam nerada, nebaví jim to, chtěla by dělat jinou práci. Naprosto jsem ji před manželem podporoval. Potlačení vzteku a hněvu ve žlučníku, její frustrace, nespokojenost dráždí žlučníkový meridián, který jde do hlavy a způsobuje jí to bolesti, prášky jí nezabírají. Komunikace doma s manželem vázne, není zde plodný manželský dialog. Problémy se tím neřeší, zůstávají v každém z nich a hodně zraňují psychiku. A platí to u obou. Navrhl jsem jim i řešení.

Mají dvě děti. Manželka by stála o další dítě. Blíženec ne. Seberealizace Berana-manželky je nutná, bez ní se bude cítit nešťastná a problém migrény nebude plně vyřešen. Mé byliny jí pomohou, ale jen částečně. Důležité je, aby manžel pochopil, že pokud chce mít spokojenou ženu a manželství, bude muset více se zapojit do manželské komunikace o touze vlastní ženy. A že jí nemůže ustřihnout její monolog s tím, že ji nebude poslouchat a odejde. Nebo že jí nepomůže věci změnit. Samozřejmě i za cenu menšího sebeobětování, či zapření většího mužského sobectví.

Pokud tento stav bude trvat dále ve slabé manželské komunikaci, hrozí manželce nejen celoživotní bolest hlavy, ale i další problémy zdravotního rázu, které plynou s postižení žlučníkové dráhy. To znamená, že se zvýrazní kloubní potíže, močové potíže, benigní hyperplazie v prsou, problémy se štítnou žlázou, s myomy a cystami v podbřišku atd. Manželka Beran vše chápe a tlačí se jí při naší komunikaci slzy do očí, protože to tak plně cítí. Manžel se dívá, a myslím si, že to, co jsem jim řekl, se někde v srdci u něj ujalo. Byl jsem rád, že to slyšel. Blížence nesmíte do něčeho nutit, zatvrdl by. Ale věřím, že náš rozhovor zasadil stopy v srdci, a že si na něj vzpomene v okamžiku, kdy stereotyp chování v rodině bude chtít změnit.

Proto je nutná v každé rodině manželská komunikace, která upevňuje manželské pouto. To bude silnější a osvědčí se i v časech nepohody, stresů, rodinných problémů, pracovních potíží.

Máte podobné problémy? Kontaktujte mne prostřednictvím formuláře vpravo nebo se objednejte telefonicky!

 • "Dle mého názoru je pan doktor Maček nejlepším lékařem ve svém oboru. A nejen to. I jako člověk je vstřícný, lidský a má pochopení. Navštěvuji ho již několik let a vždy mi při mých potížích pomohl, i když si jiní lékaři nevěděli rady. Pana doktora si velmi vážím a jsem vděčná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Lidský přístup, profesionál, najde vždy příčinu vašich problémů, mohu jen doporučit. Cena přiměřená. Pokud se vám zdá velká, zajeďte si za jiným a protočí se vám panenky. Ale nevím, jestli najdete u jiného tyhle léčebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je specialista v čínské medicíně. Je obdivuhodné, že vždy najde pravou příčinu nemoci. S rodinou a přáteli se k němu jezdíme léčit téměř deset let. Jeho přístup k nám je na úrovni. Má naši absolutní důvěru a s výsledkem léčby jsme vždy naprosto spokojeni. Vřele doporučuji."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan Maček vždy pomůže na 100 %. Je to výborný doktor, který ví, o čem mluví. Pan doktor je nevyjádřitelně výborný. Takového výjimečného doktora jen tak nikde nenajdete. Také je příjemný a vždy vyjde vstříc."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pana doktora Mačka znám řadu let a jsem s ním maximálně spokojená. Mnohokrát pomohl mně i mé rodině a známým. Co se týče peněz, pro někoho se to může zdát finančně náročné, ale kontroly nejsou tak časté, aby si to člověk nemohl 3 krát do roka dovolit. Zvlášť když opravdu dokáže pomoct a problém vyřešit! Ve svém oboru je vynikající a jeho přístup velmi lidský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolutní špička ve svém oboru čínské medicíny. Chodím k němu velmi dlouho a vždy mně vyléčil. Mám spoustu známých, kteří chodí zásadně k němu s různými zdravotními problémy a jsou s výsledkem léčby také potěšeni. Pana Mačka všem doporučuji."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ano, MUDr. Josef Maček je vynikající lékař a specialista. Pro srovnání: léčba neplodnosti moji známou, která žije v zahraničí, vyšla na několik desítek tisíc korun a stejně jí nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila jen pár stovek korun a do několika minut se dozvěděla pravou příčinu. Odebírala od MUDr. Mačka produkty na posilnění orgánů a do 3 měsíců otěhotněla. (Mimochodem pokoušela se o dítě 7 let). MUDr. Mačka můžu jen doporučit."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Říká se o něm, že je největším odborníkem v ČR, co se týká neplodnosti žen. Mimo to slaví úspěchy v léčbě akné, depresí, lupénky, migrény atd. Nemyslím si, že jeho ceny jsou vyšší. Naopak jsem přesvědčena o tom, že cena odpovídá kvalitě."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím

© 2002 - 2024 oberon-medicina.cz

vytvořilo Weboo.eu