Astma bronchiale

Astma (asthma) je chronickým onemocněním dýchacích cest. Vyznačuje se ztíženým dýcháním, sípáním, neustupujícím kašlem nebo dušností. Pacienti velmi často také zažívají pocity sevřeného hrudníku. Problémy se objevují převážně v noci, případně při zvýšené fyzické aktivitě či pobytu v chladném prostředí. Astma může vznikat také v reakci na nejrůznější druhy alergenů jako prach, peří, srst nebo například vůně a pyly v jarním období.

Příčiny astmatu

Bronchiální neboli průduškové astma je onemocnění, které má genetickou dispozici po předcích. Pacienti by měli celý život dbát na to, aby nedráždili své plíce kouřením, prachem a ostrými aromatickými vůněmi. Častou příčinou je také prodělaný zápal plic v ranném dětství. Zejména pravá plíce se se záněty těžko srovnává - je náchylnější na horkost, která se v ní právě po prodělaném zánětu může usadit a následně tak způsobovat potíže.

Jak léčím astma bronchiale?

Tradiční čínská medicína tyto problémy řeší podáním bylin, které již zmíněnou horkost vyloučí a posílí plicní energii. Dušnost po krátkém čase mizí. Pacienti si nemusí aplikovat aerosoly, dopřejí si klidný spánek a postupně vymizí i expektorace.

Velký význam pro volnost plicní energie má zajištění toho, aby nedošlo k oslabení emocí úzkosti. Právě úzkost silně oslabuje plicní energii, která ve své slabosti není schopná odolávat. Při léčbě v čínské medicíně dochází k uvolnění hrudní páteře ve výši čtvrtého a pátého obratle, kde jsou velmi často umístěny obratlové bloky.

 • "Dle mého názoru je pan doktor Maček nejlepším lékařem ve svém oboru. A nejen to. I jako člověk je vstřícný, lidský a má pochopení. Navštěvuji ho již několik let a vždy mi při mých potížích pomohl, i když si jiní lékaři nevěděli rady. Pana doktora si velmi vážím a jsem vděčná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Lidský přístup, profesionál, najde vždy příčinu vašich problémů, mohu jen doporučit. Cena přiměřená. Pokud se vám zdá velká, zajeďte si za jiným a protočí se vám panenky. Ale nevím, jestli najdete u jiného tyhle léčebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je specialista v čínské medicíně. Je obdivuhodné, že vždy najde pravou příčinu nemoci. S rodinou a přáteli se k němu jezdíme léčit téměř deset let. Jeho přístup k nám je na úrovni. Má naši absolutní důvěru a s výsledkem léčby jsme vždy naprosto spokojeni. Vřele doporučuji."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan Maček vždy pomůže na 100 %. Je to výborný doktor, který ví, o čem mluví. Pan doktor je nevyjádřitelně výborný. Takového výjimečného doktora jen tak nikde nenajdete. Také je příjemný a vždy vyjde vstříc."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pana doktora Mačka znám řadu let a jsem s ním maximálně spokojená. Mnohokrát pomohl mně i mé rodině a známým. Co se týče peněz, pro někoho se to může zdát finančně náročné, ale kontroly nejsou tak časté, aby si to člověk nemohl 3 krát do roka dovolit. Zvlášť když opravdu dokáže pomoct a problém vyřešit! Ve svém oboru je vynikající a jeho přístup velmi lidský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolutní špička ve svém oboru čínské medicíny. Chodím k němu velmi dlouho a vždy mně vyléčil. Mám spoustu známých, kteří chodí zásadně k němu s různými zdravotními problémy a jsou s výsledkem léčby také potěšeni. Pana Mačka všem doporučuji."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ano, MUDr. Josef Maček je vynikající lékař a specialista. Pro srovnání: léčba neplodnosti moji známou, která žije v zahraničí, vyšla na několik desítek tisíc korun a stejně jí nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila jen pár stovek korun a do několika minut se dozvěděla pravou příčinu. Odebírala od MUDr. Mačka produkty na posilnění orgánů a do 3 měsíců otěhotněla. (Mimochodem pokoušela se o dítě 7 let). MUDr. Mačka můžu jen doporučit."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Říká se o něm, že je největším odborníkem v ČR, co se týká neplodnosti žen. Mimo to slaví úspěchy v léčbě akné, depresí, lupénky, migrény atd. Nemyslím si, že jeho ceny jsou vyšší. Naopak jsem přesvědčena o tom, že cena odpovídá kvalitě."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím

© 2002 - 2024 oberon-medicina.cz

vytvořilo Weboo.eu