Příčiny a léčba migrény

Migréna je chronickým onemocněním, které se vyznačuje nejčastěji palčivými a neustávajícími bolestmi hlavy proudící po božní straně až za oblast očí. Často je ale doprovázena také dalšími nepříjemnými projevy jako je nevolnost, zvracení, malátnost či zvýšená citlivost na zvuk a světlo. Může se objevit i dysfunkce žlučníku (trávící potíže během záchvatu), výjimečné nejsou ani poruchy spánku či bolesti krční páteře. 

Existují dva typy - s přítomností aury a bez ní. Aurou nazýváme období těsně před nástupem bolesti hlavy, upozorňuje nás na příchod záchvatu. Vyznačuje se abnormální funkcí některého ze smyslových orgánů (poruchy zraku, sluchu, mravenčení končetin či cukání svalů). Aura mizí s nástupem migrény.

Příčiny migrény

Bolesti dle tradiční čínské medicíny vznikají na základě opakovaného potlačování vzteku v dráze žlučníku. Takové potlačování pak naplňuje dráhu horkostí, což je následně příčinou již zmiňovaných problémů. Důkazem může být poměr migrénózních záchvatů mezi muži a ženami. U žen se objevují mnohonásobně častěji, a to převážně z důvodu hromadění vzteku v těle. Muži jej ze sebe dostanou svou agresivitou, proto je u nich migréna jen výjimečnou záležitostí.

Léčba migrény

Léčba migrény v tradiční čínské medicíně samozřejmě zahrnuje individuální konzultaci a následné nasazení bylinných preparátů dle stavu pacienta. Vše ale začíná úpravou stravy - absence mléčné stravy a rychlých cukrů je samozřejmostí. Je také důležité hledat zdroj klidu a pokoje a odvrátit tak zrak od věcí a dějů, které nás rozčilují. Ženám se doporučuje dynamické cvičení pro odbourání stresu a negativních pocitů nahromaděných v těle.

Léčbu migrény prováním ve všech ordinacích - v Otrokovicích i v Bratislavě

Máte podobné problémy? Kontaktujte mne prostřednictvím formuláře vpravo nebo se objednejte telefonicky!

 • "Dle mého názoru je pan doktor Maček nejlepším lékařem ve svém oboru. A nejen to. I jako člověk je vstřícný, lidský a má pochopení. Navštěvuji ho již několik let a vždy mi při mých potížích pomohl, i když si jiní lékaři nevěděli rady. Pana doktora si velmi vážím a jsem vděčná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Lidský přístup, profesionál, najde vždy příčinu vašich problémů, mohu jen doporučit. Cena přiměřená. Pokud se vám zdá velká, zajeďte si za jiným a protočí se vám panenky. Ale nevím, jestli najdete u jiného tyhle léčebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je specialista v čínské medicíně. Je obdivuhodné, že vždy najde pravou příčinu nemoci. S rodinou a přáteli se k němu jezdíme léčit téměř deset let. Jeho přístup k nám je na úrovni. Má naši absolutní důvěru a s výsledkem léčby jsme vždy naprosto spokojeni. Vřele doporučuji."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan Maček vždy pomůže na 100 %. Je to výborný doktor, který ví, o čem mluví. Pan doktor je nevyjádřitelně výborný. Takového výjimečného doktora jen tak nikde nenajdete. Také je příjemný a vždy vyjde vstříc."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pana doktora Mačka znám řadu let a jsem s ním maximálně spokojená. Mnohokrát pomohl mně i mé rodině a známým. Co se týče peněz, pro někoho se to může zdát finančně náročné, ale kontroly nejsou tak časté, aby si to člověk nemohl 3 krát do roka dovolit. Zvlášť když opravdu dokáže pomoct a problém vyřešit! Ve svém oboru je vynikající a jeho přístup velmi lidský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolutní špička ve svém oboru čínské medicíny. Chodím k němu velmi dlouho a vždy mně vyléčil. Mám spoustu známých, kteří chodí zásadně k němu s různými zdravotními problémy a jsou s výsledkem léčby také potěšeni. Pana Mačka všem doporučuji."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ano, MUDr. Josef Maček je vynikající lékař a specialista. Pro srovnání: léčba neplodnosti moji známou, která žije v zahraničí, vyšla na několik desítek tisíc korun a stejně jí nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila jen pár stovek korun a do několika minut se dozvěděla pravou příčinu. Odebírala od MUDr. Mačka produkty na posilnění orgánů a do 3 měsíců otěhotněla. (Mimochodem pokoušela se o dítě 7 let). MUDr. Mačka můžu jen doporučit."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Říká se o něm, že je největším odborníkem v ČR, co se týká neplodnosti žen. Mimo to slaví úspěchy v léčbě akné, depresí, lupénky, migrény atd. Nemyslím si, že jeho ceny jsou vyšší. Naopak jsem přesvědčena o tom, že cena odpovídá kvalitě."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím

© 2002 - 2024 oberon-medicina.cz

vytvořilo Weboo.eu