Příčiny a léčba lupénky

Lupénka, jinak také psoriáza, je neinfekční onemocnění, které zasahuje kůži, nehty a klouby. První změny na kůži se projevují mezi desátým a pětadvacátým, případně mezi pětatřicátým a šedesátým rokem života. Lupénka zhoršuje kvalitu života, neboť je obtěžující a omezuje životní prostor. Západní medicína považuje za příčinu kožního onemocnění různé faktory, nicméně výsledky léčby v této medicíně jsou slabé a slepé.

Tradiční čínská medicína psoriázu vnímá odlišně, za vznikem lupénky dle TČM často stojí slabá energie jater s přítomností plísně. Játra představují detoxikační orgán a u pacientů s lupénkou velice trpí a snaží se toxické zplodiny plísňového charakteru vyhazovat prostřednictvím pokožky. Lidé pak pociťují únavu a projevují se u nich emoční výlevy, velice často mají vztek a hněv. U některých pacientů se objevují také nepříjemné bolesti kloubů, neboť játra mají kromě detoxikace organismu na starosti také kvalitu šlach. V neposlední řadě se lidé s tímto onemocněním potýkají s pálením očí a problémy se spánkem. 

Játra si vyžadují péči. Léčba lupénky spočívá ve zpevnění, posilnění, zvlhčení a uklidnění jater. Jaterní energie by se měla vyhýbat frustracím, labilitě a výkyvům nálad.

Tradiční čínská medicína kromě vhodné kombinace bylinných preparátů doporučuje protiplísňovou dietu a doplnění vitamínů (zinek, selen, vitamín A, vitamín E) pro zpevnění jaterní buňky.

 • "Dle mého názoru je pan doktor Maček nejlepším lékařem ve svém oboru. A nejen to. I jako člověk je vstřícný, lidský a má pochopení. Navštěvuji ho již několik let a vždy mi při mých potížích pomohl, i když si jiní lékaři nevěděli rady. Pana doktora si velmi vážím a jsem vděčná za jeho pomoc."

  Petra Malovaná

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Lidský přístup, profesionál, najde vždy příčinu vašich problémů, mohu jen doporučit. Cena přiměřená. Pokud se vám zdá velká, zajeďte si za jiným a protočí se vám panenky. Ale nevím, jestli najdete u jiného tyhle léčebné kvality."

  Tomáš Šťastný

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "MUDr. Maček je specialista v čínské medicíně. Je obdivuhodné, že vždy najde pravou příčinu nemoci. S rodinou a přáteli se k němu jezdíme léčit téměř deset let. Jeho přístup k nám je na úrovni. Má naši absolutní důvěru a s výsledkem léčby jsme vždy naprosto spokojeni. Vřele doporučuji."

  Pavel Kolář

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan Maček vždy pomůže na 100 %. Je to výborný doktor, který ví, o čem mluví. Pan doktor je nevyjádřitelně výborný. Takového výjimečného doktora jen tak nikde nenajdete. Také je příjemný a vždy vyjde vstříc."

  Václav Procházka

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pana doktora Mačka znám řadu let a jsem s ním maximálně spokojená. Mnohokrát pomohl mně i mé rodině a známým. Co se týče peněz, pro někoho se to může zdát finančně náročné, ale kontroly nejsou tak časté, aby si to člověk nemohl 3 krát do roka dovolit. Zvlášť když opravdu dokáže pomoct a problém vyřešit! Ve svém oboru je vynikající a jeho přístup velmi lidský."

  Marie Slámová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Pan MUDr. Josef Maček je absolutní špička ve svém oboru čínské medicíny. Chodím k němu velmi dlouho a vždy mně vyléčil. Mám spoustu známých, kteří chodí zásadně k němu s různými zdravotními problémy a jsou s výsledkem léčby také potěšeni. Pana Mačka všem doporučuji."

  Patricia Urbanová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Ano, MUDr. Josef Maček je vynikající lékař a specialista. Pro srovnání: léčba neplodnosti moji známou, která žije v zahraničí, vyšla na několik desítek tisíc korun a stejně jí nepomohli. U MUDr. Mačka zaplatila jen pár stovek korun a do několika minut se dozvěděla pravou příčinu. Odebírala od MUDr. Mačka produkty na posilnění orgánů a do 3 měsíců otěhotněla. (Mimochodem pokoušela se o dítě 7 let). MUDr. Mačka můžu jen doporučit."

  Markéta Svobodová

  zdroj: Známý lékař.cz

 • "Říká se o něm, že je největším odborníkem v ČR, co se týká neplodnosti žen. Mimo to slaví úspěchy v léčbě akné, depresí, lupénky, migrény atd. Nemyslím si, že jeho ceny jsou vyšší. Naopak jsem přesvědčena o tom, že cena odpovídá kvalitě."

  Lenka Bartošová

  zdroj: Známý lékař.cz

Rád Vám poradím

© 2002 - 2024 oberon-medicina.cz

vytvořilo Weboo.eu